Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego
w Annopolu

ul.Kościuszki 8
23-235 Annopol
tel./fax 158613032
pspannopol@onet.pl

 

Wiadomości

The latest news from the Joomla! Team

"Niezwykły gość"

Nizwykły gość Misjonarz - salezjanin ks. Paweł Libor

18 grudnia 2009r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z niezwykłym gościem, króry przybył na zaproszenie szkolnego koła misyjnego. Tym gościem był misjonarz - salezjanin ks. Paweł Libor, który przyjechał aż z Angolii.

Przygotował on dla uczniów naszej szkoły prezentację multimedialną, a towarzyszące jej słowa przybliżyły pracę na misjach. Ks. Paweł dzielił się swoimi przeżyciami i wrażeniami ze swojej pracy. Opowiadał o ludziach z wioski, w której mieszka oraz o swoich podopiecznych.
W czasie spotkania przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek chcąc w ten sposób wesprzeć pracę misyjną ks. Pawła.
Na zakończenie spotkania misjonarz wręczył naszemu kołu figurkę pięknego lwa.

Szkolne koło misyjne.

Wyjazd do kina

 

Jak już wiecie, 20 listopada odbyła się w kinach premiera światowego bestseller?u Saga Zmierzch: Księżyc w Nowiu. Niektórzy czekali na tę część od pół roku i właśnie dlatego, że tak film jak i książka, podbiły serca wielu uczniów naszej szkoły, SU postanowił zorganizować wyjazd do CINEMA CITY w Lublinie. Chętnych było wielu, jednak nie mogli pojechać wszyscy z powodu braku miejsc. Grupa docelowa liczyła 50 uczniów.

Wyjechaliśmy 24 listopada o godzinie 13:00. Przed seansem mieliśmy czas aby wypełnić brzuchy :]. 16:20... Wreszcie! :) wtedy już wszyscy przed drzwiami stali z popcornem i colą. Podczas filmu każda dziewczyna zachwycała się pięknym Jackob?em i uśmiechem Edwarda.
A chłopaki... oni jednak mają swój świat xD.
Po wyjściu uśmiechnięte twarze mówiły same za siebie: jeszcze raz! :).

Droga powrotna w autobusie, jak zwykle, była najlepsza. Urozmaicanie sobie czasu grą w '33' itp. xD.

Z przekonaniem powiem, że była to udana wycieczka i film :D. Pierwsza część była tylko przygrywką, prawdziwa... jazda, zaczęła się wraz z Księżycem w Nowiu, kontynuującym dzieje Belli i wampira Edwarda. A teraz... czekamy na premierę następnej części... już za rok! :D

Karolina Gogół

 

 

Dzień Jesiennego Liścia

19 listopada 2009r. obchodziliśmy "Dzień Jesiennego Liścia"'który upłynął nam pod hasłem "Dary jesieni".
Uczniowie klas IV-VI przygotowali wystawę prac plastycznych "Kompozycje jesieni".                                   
Zadaniem gimnazjalistów było wykonanie herbów klasowych. Nagłowiliśmy się mocno w jaki sposób przedstawić swoją klasę i zaznaczyć jej charakter. Herby zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym. Komisja w składzie : Dorota Liwińska, Dorota Kieler, Tomasz Serafin, Piotr Piecki, wyłoniła zwycięzców :          
                                        
I miejsce - klasa II D                                                
II miejsce - klasa III B
III miejsce - klasa I F i III A
W tym dniu każdy uczeń został obdarowany jabłkiem - symbolem jesieni.

DialNet Masters 2009

Ruszyła czwarta edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

DialNet Masters ? początkowo dolnośląski, potem ogólnopolski ? konkurs wiedzy o internecie przeznaczony dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli. Turniej jest organizowany przez Telefonię DIALOG S.A. pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz przy merytorycznym wsparciu Politechniki Wrocławskiej, Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego i Google?a.

Konkurs w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszego gimnazjum. Po emocjach dostarczonych nam przez drużyny Bluberry, Stowarzyszenie UI oraz E-maniacy2009 nadszedł czas, by wybrać Mastersów w tym roku.

UWAGA WAŻNE TERMINY!!!

12 stycznia 2010 r. - zapisy do p. Waldemara Grzesika.

14 stycznia 2010 r. - wewnątrzszkolne eliminacje.

 ZAPRASZAMY

 

Czytaj więcej: DialNet Masters 2009

Jasełka

Trwają przygotowanie do jasełek, pod nadzorem P. Grażyny Ufniarz, P. Michała Kachno i ks. Mariusza Krasula. Efekty już 22 grudnia. :)

Więcej artykułów…

  1. Święty Mikołaj
  2. Góra Grosza

 

Szukaj