Klasy 1-3

Walentynki - czyli dzień radości i życzliwości.

14 lutego w naszej szkole upłynął w życzliwej i radosnej atmosferze. A to za sprawą dnia św. Walentego czyli „Walentynek”. Uczniowie klas młodszych ubrani na czerwono, różowo bądź z elementami w tych kolorach, mieli możliwość wysłania życzeń swoim kolegom i koleżankom, a także nauczycielom, poprzez „pocztę walentynkową”. Do naszej walentynkowej skrzyni wrzucali wykonane przez siebie kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób sympatię do adresata.

Czytaj więcej: Walentynki - czyli dzień radości i życzliwości.

Jak karnawał to karnawał!

1 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczniowie klas I-III bawili się świetnie w rytm skocznej muzyki,  w pięknie udokorowanej sali. To była super zabawa!

 

Wycieczka klas trzecich do Fabryki Ozdób Choinkowych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia, uczniowie klas III a, b, c oraz II a, pojechali na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.

Czytaj więcej: Wycieczka klas trzecich do Fabryki Ozdób Choinkowych

Kolędujemy

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywa się wspólne kolędowanie. Klasy młodsze wraz z wychowawcami, w blasku świateł choinki, wspólnie śpiewają najpiękniejsze kolędy polskie. Tak też było i tym razem. Ponadto dzieci z klas 3 a i b zatańczyły taniec świąteczny. Przy tej okazji wręczono także nagrody za udział w konkursie plastycznym na „Kartkę świąteczną wraz z życzeniami”.

Czytaj więcej: Kolędujemy

Mikołaj z wizytą u najmłodszych

6 grudnia od samego rana w szkole panował świąteczny nastrój w oczekiwaniu na odwiedziny Mikołaja. Pomimo braku śniegu święty nie zawiódł i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było charakterystyczny dzwonek.

Czytaj więcej: Mikołaj z wizytą u najmłodszych

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***