Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie kraśnickim

 

Powiat Kraśnicki realizuje Projekt “Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie kraśnickim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt realizowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet III.
Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.

Z dniem 1 kwietnia 2014 r. Powiat Kraśnicki rozpoczął realizację pilotażowego projektu pn. „Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie kraśnickim”

Realizacja projektu zakończy się 31 lipca 2015 roku.

W projekcie bierze udział 40 szkół i 6 przedszkoli z terenu Powiatu Kraśnickiego w tym Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu i Publiczne Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Annopolu.

Głównym celem projektu jest poprawa i dostosowanie systemu doskonalenia nauczycieli na terenie Powiatu Kraśnickiego w zakresie jego adaptacji do zdiagnozowanych, indywidualnych potrzeb placówek poprzez kompleksowe wsparcie szkół i przedszkoli spójne z ich potrzebami.

W ramach projektu powstało 7 sieci współpracy i samokształcenia, w tym dwie dla dyrektorów, w projekcie bierze udział 751 uczestników, w tym:

•      700 nauczycieli
•      51 dyrektorów/wicedyrektorów.

Cele szczegółowe projektu to:

•      podniesienie zdolności planowania, projektowania procesu doskonalenia nauczycieli oraz  kompetencji dyrektorów szkół i przedszkoli w zakresie przeprowadzenia diagnozy potrzeb placówki przez dyrektorów szkół i przedszkoli w Powiecie Kraśnickim poprzez wdrożenie Powiatowego Programu Wspomagania;
•      poprawa spójności programów doskonalenia nauczycieli z potrzebami szkół i przedszkoli poprzez wdrażanie Rocznego Programu Wspomagania;
•      poprawa współpracy dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli na terenie Powiatu Kraśnickiego poprzez organizację sieci współpracy i samokształcenia.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w Biurze Projektu: ul. Aleja Niepodległości 20, 23 – 210 Kraśnik, pokój nr 204, nr  tel. 81 826 17 90 oraz pod adresem e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.